12 Kasım 2011 Cumartesi

Takvim Yaprağı 11.11.2011 Derken..11.11.2011


Bu tarih; kimimize göre diğer günlerden ayırt edilmeyen bi gün, kimimize göre de aynı rakam silsilesinden oluşan enteresan bi görüntü gibi gelebilir. Bugünü iyisiyle kötüsüyle özetlemek gerekirse;1. Dün Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 73. yılını yad ettik, bugün ertesi günü. Ata'mızı şükran, gurur ve özlemle anıyoruz. (1881 - 193∞)

1. 23 Ekim'de Van'da yaşanan 7.2'lik depremin ardından; 2 gün önce 5.6'lık yeni bir depremin etkisiyle bölge yeniden sarsıldı tabii ki bizler de onlarla birlikte. Meydana gelen depremde; depremzedelere ev kurmak için komşu şehirlerden yardıma gelen ve otellerde konaklayan 12 görevliden 8'i enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi. Bayram Otel enkazında kalan DHA muhabirlerinin cep telefonlarından sinyal alınması hayatta olduklarının göstergesi, temennimiz bi an önce kurtulmaları. Kahraman Japon doktoru Atsushi Miyazaki'yi de unutmamak gerek; 7.2'lik depremi duyunca Japon yardım organizasyonuyla Van'a gelen gönüllü Japon doktor; otel enkazından sağ olarak kurtarılmasına rağmen hayatını kaybeden isimlerden 1'isi. Kendisini şükranla yad ediyor, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz..


1.  Başbakan Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yaptırdığı 111 Tesisin Toplu Açılış Törenine katıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bugünün 11.11.2011 tarihi olduğunu hatırlatan Erdoğan, 111 tesisin hayırlı olmasını diledi.


1. Uğur getireceği düşüncesiyle çok sayıda çift, 11.11.2011 tarihinde evlenebilmek için büyük çaba harcadı. Öte yandan; doğumu sezaryenle yapması uygun görülen anne adaylarından birçoğu, özel bir doğum günü olması için 11.11.2011 tarihinde bebeklerini kucağına almayı tercih etti. Berk ve Defne isimleri verilen bugünün bebeklerine "aramıza hoşgeldiniz" diyoruz.Hoşgeldin 11.11.2011..

Seninle birlikte gündemimizi değiştirecek yeni günler, mutlu haberler, sevindirici gelişmeler bekliyoruz. Ülkemizin başına gelen felaketlerin son bulmasını, geleceğe umutla bakmak istiyoruz. Kardeşlik ve insanlık duygularımızın pekiştiği bu günlerde "bencil" duyguların kenara bırakılması kanaatine vararak; emin adımlarla, doğru kararlarla ülkemizi temellendirmek istiyoruz. Taş atan çocukların ellerine meslek verilmesini, sağlıklı kararlar alabilecek özgür düşünce anlayışına sahip bireyler olarak yetiştirilmesini istiyoruz.

Bugün bize milat olur musun?

....