12 Ağustos 2011 Cuma

İFTAR MEKANIMIZ AFRİKA; MENÜMÜZ YARDIM!

İFTAR MEKANIMIZ AFRİKA !!


Öncelikle Ramazan ayının tüm İslam Alem’i için hayırlara vesile olmasını temenni eder; açlık, yoksulluk ve kıtlığın pençesinde kıvranan Afrika'da mücadele veren insanlara tam da 11 Ayın Sultan'ına yakışır şekilde el uzatmamız gerektiğinin önemine dikkat çekmek isterim. Öyleyse;AFRİKA'YA YARDIM İÇİN PAYLAŞIYORUZ!!! 

 

AFRİKA yaz 5601 - (DİYANET)
AFRİKA yaz 2868 - (KIZILAY)
AFRİKA yaz 3072 - (İHH)
ACLIK yaz 5777 - (KİMSE YOK MU DERNEĞİ)HATIRLAYALIM : "KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR"
Hatırlayalım : "KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR"Hatırlayalım : "KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR"Hatırlayalım : "KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR"

İçimizden birçoğunun günde 1 paket sigaraya verdiği para ile 5 kişilik bir ailenin bir öğün yemek ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılayabiliriz. En çok israfın Ramazan ayında yapıldığı ülkemizde bu insanların koşullarını hatırlayarak kendi iç dünyamızın sesine kulak verelim ve;

BUGÜN Kİ İFTAR MENÜMÜZ AFRİKA’YA OLSUN!!

Hepimizin çeşitli miktarda paralar vererek iftarımızı açtığımız gözde mekanımız yerine bugün ki mekanımız Afrika olsun..

Türk Kızılayı Mutfak Seti-Gıda Kolisi Gönderimi: 200 TL'lik bağış ile 5 kişilik bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Yardımlar için bankalardaki Türk Kızılayı hesabı, www.kizilay.org.tr, 168 ücretsiz bağış ve danışma hattı, 2868 numaralı Kızılay posta çeki kullanılabilir. Ayrıca tüm cep telefonu operatörlerden Sabah yazıp, 2868'e göndererek 5 TL'lik bağışta bulunmak mümkündür. (http://www.sabah.com.tr/Dunya/2011/08/01/iyilik-gemisi-somali-yolunda-20679356553)


AÇLIĞA RAĞMEN ORUÇ TUTMAK İSTİYORLAR!!

Açlıkla mücadele eden Somalililer, köyden kente göç ederek hayatta kalmaya çabalıyor. Başkent Mogadişu'nun yakınlarındaki kamplara yerleşenler, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Çocuklarından bazılarını kaybeden aileler geride kalanları kurtarabilmek için çevreden topladıkları otları yedirerek onların hayatta kalmasını sağlamaya çalışıyor. Yardımları beklediklerini belirten Somali halkı, ramazanda oruç tutmak istediklerini dile getiriyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, Kimse Yok Mu Derneği, Deniz Feneri Derneği'nin de aralarında bulunduğu kuruluşlar da yardım için çalışmalara başladı.YARDIM EDELİM, İNSANLIK ÖLMESİN!
En Derin Sevgi & Saygılarımla;
Sema Arslan